AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Spotkanie świąteczne w DK Świt


7 oraz 14 grudnia, sceną w Domu Kultury Świt zawładnęły anioły. I to nie tylko te widzialne. Bez anielskiej pomocy nie udało by się bowiem osiągnąć takiej atmosfery, jaka towarzyszyła nam wszystkim po opuszczeniu Sali Widowiskowej. Myślę, że w tym przedświątecznym pędzie warto choć na chwilę usiąść i przypomnieć sobie tamte chwile. Wierzymy, że sprawią Państwu wiele radości i że dzięki tym wspomnieniom, mimo codziennych trosk, uśmiech zagości na twarzach i rodziców i dzieci, którzy byli z nami obecni w tym wyjątkowym dniu.

Uroczystość prowadziły Panie dyrektor Katarzyna Tarnogórska oraz Paulina Orbitowska-Fernandez, które przebrane były  w strój anielicy oraz Pani Mikołajowej. Zachwyciły dzieci, rodziców, a w szczególności pracowników szkoły swoimi występami, pokazując po raz kolejny jak bardzo kochają swoją pracę. Towarzyszył im pan Artur Maciejewski, który na scenie czuje się wprost fantastycznie i profesjonalnie i prowadzi wszystkie nasze „mentisowe” uroczystości.

Były chwile zabawne i chwile wzruszające. Do tych drugich, z pewnością należy zaliczyć występ wspaniałej artystki, pani Doroty Osińskiej, która swoim anielskim głosem poruszyła w naszych sercach odpowiednie struny i sprawiła, że wszyscy naraz poczuli magię nadchodzących świąt. W występie wspaniałej artystki pomagali nasi najmłodsi uczniowie, dzieci z klasy pierwszej.

Potem sceną zawładnęły najmłodsze aniołki, czyli nasi wychowankowie ze szkoły Mentis. Klasy drugie pod czujnym okiem wychowawczyń, pani Agnieszki Sznitowskiej oraz Katarzyny Sokal przygotowały zabawne, ale i wzruszające przedstawienia ukazujące ich talent artystyczny. Młodszych kolegów dzielnie wspierali piątoklasiści, obsadzeni w rolach mamy, taty, Świętego Mikołaja i Befany, której również nie zabrakło przy naszym stole.

Potem wysłuchaliśmy wspaniałego występu Ewy, której talent jest zdecydowanie tak wielki, jak serce, które wkłada w śpiewanie. Myślę, że za kilka lat, trudno będzie kupić bilet na jej koncert, ale tego wieczoru zaśpiewała najpiękniej jak umiała i tylko dla nas. Długo będziemy to wspominać i nadal jesteśmy pod wielkim wrażeniem olbrzymiego talentu. Trzeba też dodać, że razem z Ewą, na scenie wystąpiły wspaniałe tancerki, o których nie można zapomnieć .

Wszystkie klasy wraz z wychowawcami i anglistami zaśpiewały przygotowane na ten wyjątkowy wieczór kolędy. Wspólne kolędowanie porwało także rodziców siedzących na widowni, co nas bardzo cieszy, bo w końcu święta to czas radości. Najwięcej emocji towarzyszyło występowi klasy I oraz III. Nasi najmłodsi  uczniowie  „dali czadu”, aż dwa razy. Zabłysnęli nietypową aranżacją kolędy, a potem pomagając panu Arturowi w przygotowaniu niespodzianki w postaci niezwykle klimatycznych góralskich przyśpiewek. Wraz z wychowawczyniami panią Renatą Lipką oraz panią Ilonką Deptułą, dzielnie wspierali pana Artura podczas tego energetycznego występu. Pani Ilonka, z pochodzenia z Mazur, wspaniale wcieliła się w postać uroczej góralki.

Na naszej scenie nie mogło również zabraknąć gimnazjalistów, którzy złożyli wszystkim obecnym piękne życzenia w języku angielskim, zaśpiewali kolędę oraz cały czas wspierali, pomagali, dwoili się i troili, aby nasz koncert wypadł jak najlepiej.

Na koniec scenę w posiadanie objęli nauczyciele, chyba najbardziej stremowani ze wszystkich występujących grup, którzy przygotowali wyjątkowo magiczne przedstawienie. W głównych rolach wystąpili: pani Paulina Orbitowska-Fernandez, jako Pani Mikołajowa, pan Damian Ściseł, jako Pan Mikołaj, Panie Ilonka Deptuła, Kasia Sokal oraz Basia Kiriew, jako Śnieżynki, pani Magda Dobrzyńska, w roli Pani Zimy, Pan Józek Kamisiński, w roli Bałwanka, pani Jola Gajda w roli Wróżki, pani Monika Gutowska-Dyczewska w roli Choinki. Pozostali nauczyciele wcielili się w rolę dzieci, a Pan Artur, jak zawsze ozdobił przedstawienie wyjątkowym akompaniamentem. Wśród nauczycieli również objawił się wyjątkowy talent w osobie pani Moniki Moskiewicz, która oczarowała nas swoim wykonaniem świątecznej piosenki.

Dziękujemy, że byliście Państwo z nami i jednocześnie informujemy, że wszystkie nasze pomyłki były zapisane w scenariuszu i miały tylko na celu rozbawienie publiczności ;)

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu świątecznym (już za rok)!!!


Wtecz Do góry