AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Have fun with English


Nauka angielskiego poprzez zabawę jest świetnym narzędziem pomagającym dzieciom przyswoić sobie nowe słownictwo, a jednocześnie świetnie spędzić czas z rodzicem.

Jeśli na przykład wybieracie się Państwo na zakupy i, no cóż, Wasze dziecko musi pojechać z Wami, to można ten czas spożytkować i wzbogacić zasoby leksykalne o cały „koszyk”.

Przechadzając się pomiędzy półkami w supermarkecie lub stoiskami na lokalnym bazarku można nazywać poszczególne artykuły w języku obcym. Można z dzieckiem bawić się, że ono samo wybierze „big red apple”, a jeszcze lepiej gdyby ich było „six”, powtórzymy dodatkowo liczebniki.

Tę samą zabawę można wykorzystać podczas porannego ubierania się i poszerzyć słownictwo o garderobę oraz kolory, a nawet wzory.

Dzieci widząc nasze zaangażowanie, chętnie przyłączą się do takiej zabawy, bo skoro mama śmiało wygina język mówiąc po angielsku, to dlaczego nie miałabym tego robić i ja.

Kolejną świetną zabawą jest „Simon says…”. W wersji dla rodzica i dziecka lub rodzeństwa , jedna osoba mówi „Simon says…” i wydaje jakieś polecenie, np. „jump”, druga osoba je wykonuje, a potem zmiana. Polecenia mogą dotyczyć porannych lub wieczornych czynności higienicznych, spożywania posiłku. Dobrze połączyć to z dużą dozą humoru i na przykład celowo wykonywać inną czynność niż tą, którą polecił Simon, zamiast umyć zębów, powąchać skarpetki i wydać genialny okrzyk „yuck”!!!

Takie zabawy, poza tym, że uczą, pozwalają nam tworzyć relacje bliskości i partnerstwa. I bardzo proszę nie martwić się o akcent, większość osób posługujących się językiem angielskim to nie Native Speakerzy, a świetnie się komunikują.

Zabawa genialnie wpływa na zapamiętywanie, nasz mózg jest pobudzony i skory do pracy, ciało rozluźnione, a więzi tworzone podczas niej, trwałe i głębokie. Dodatkowo, może okazać się praktyczna, uda nam się zrobić zakupy w miłej atmosferze, dzieci zwinniej i chętniej wykonają czynności dnia codziennego, a przy okazji i my możemy powtórzyć sobie słówka…


Wtecz Do góry