AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Gont blaszany Janosik – tradycyjny wygląd drewna w stalowej formie


Gont blaszany JANOSIK – wyrób innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju o niepowtarzalnym designie. Jego kształt, tekstura i kompozycja odwzorowują wiernie gont drewniany. Prezentowany wyrób oprócz niepowtarzalnego wyglądu, cechują niskie koszty eksploatacji. Dach pokryty tym materiałem dorównuje żywotnością pokryciu wykonanemu z dachówki ceramicznej.

Punktem wyjścia dla projektantów był oryginalny wzór gontu drewnianego – tradycyjnego pokrycia, na stałe wpisanego w przestrzeń architektury podhalańskiej, ale spotykanego też w innych rejonach Polski. W efekcie prac powstał gont blaszany JANOSIK, którego wyróżnikiem jest najwyższa jakość i wyjątkowy regionalny charakter.

Funkcjonalne i ekonomiczne pokrycie dachowe

Gont blaszany JANOSIK powstał z myślą o potrzebach inwestorów, dla których bardzo istotnym czynnikiem są względy ekonomiczne. JANOSIK generuje dużo mniejsze koszty i jest o wiele trwalszy niż tradycyjny gont drewniany. Doskonale wpisuje się w oryginalną, zakopiańską stylistykę oraz założenia nowoczesnej architektury, podnosi estetykę całego dachu i harmonijnie współgra z kompozycją otoczenia.

Gont blaszany JANOSIK został opatentowany i zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP oraz Urzędzie ds. Harmonizacji w ramach Rynku Wewnętrznego (OHIM).

Wyjątkowo trwała powłoka – PLADUR Relief WOOD z 35-letnią gwarancją

JANOSIK przykuwa uwagę wyjątkowym wyglądem, nawiązującym do tradycyjnego gontu drewnianego. Efekt ten został osiągnięty dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w parku maszynowym i wytworzeniu bazowego materiału PLADUR Relief Wood z 35-letnią gwarancją. Powłoka PLADUR Relief WOOD, zaprojektowana na wzór drewna, doskonale naśladuje jego strukturę tworząc na dachu niepowtarzalny efekt wizualny.

Wysokiej jakości niemiecka stal, użyta do wyprodukowania JANOSIKA, pochodzi z renomowanej huty ThyssenKrupp Steel Europe – lidera światowego rynku. Dzięki zabezpieczeniu rdzenia stalowego mieszanką cynku i magnezu, blacha zyskała większą trwałość, a jej żywotność została wydłużona. Niesamowite wrażenie estetyczne to wynik uszlachetnienia materiału teksturą i powłokami lakierniczymi. Wyjątkową trwałość powłoki lakierniczej gwarantuje grubość 36 mikronów. Gont blaszany JANOSIK jest odporny na korozję, ścieranie, zabrudzenia i promieniowanie UV.  

Warto podkreślić, że Blachotrapez posiada na ten materiał wyłączność na terenie całej Polski i Europy.

Łatwy w użytkowaniu, prosty w montażu

JANOSIK charakteryzuje się łatwością użytkowania i funkcjonalnością. W przeciwieństwie do gontu drewnianego, ten typ materiału nie wymaga aż tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania. Niski profil sprawia, że uzyskujemy szeroką powierzchnię krycia, co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Gont blaszany JANOSIK jest prosty i szybki w montażu, dzięki możliwości układania materiału z obu stron, na cegiełkę.

Gont blaszany JANOSIK to szereg zalet i korzyści:

ü  innowacyjny design – produkt jedyny w swoim rodzaju na rynku,

ü  wzór wiernie odzwierciedlający strukturę drewna,

ü  produkt z najwyższej jakości niemieckiej blachy, dostarczanej przez renomowaną hutę ThyssenKrupp – lidera światowego rynku,

ü  35 lat pisemnej gwarancji,

ü  wyjątkowa powłoka PLADUR Relief WOOD, na którą Blachotrapez posiada wyłączność. Jej cechy charakterystyczne to: zwiększona odporność na korozję, zarysowania i ścieranie,

ü  niezmienna barwa dachu przez wiele lat, dzięki wzmożonej ochronie przed promieniowaniem UV,

ü  prosty i szybki montaż. Możliwości układania materiału z obu stron, na cegiełkę,

ü  kompletny system dachowy gontu blaszanego,

ü  lekkość – nie obciąża konstrukcji starszych budynków,

ü  bardziej funkcjonalny – nie wymaga aż tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania jak gont drewniany.

Szczegóły techniczne:

Szerokość całkowita:

1222 mm 

Szerokość krycia rzeczywistego:

1170 mm

Wysokość profilu:

6 mm

Grubość blachy:

0,5 mm

Wysokość przetłoczenia uskoku dachówki:

35 mm

Długość modułu dachówki:

380 mm

Ilość modułów na metr kwadratowy:

2,247/m2

Cena/m2 efekt.: 49,19 zł netto

Cena za szt.: 21,88 zł netto

Producent: Blachotrapez

www.blachotrapez.eu


Wtecz Do góry