AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

SIERAKOWSKIEGO 5 – LAUREAT KONKURSU "MODERNIZACJA ROKU 2015"


Budynek Sierakowskiego 5 został wyróżniony pierwszą nagrodą w kategorii „Nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej” w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2015”. To już trzecia nagroda dla tej inwestycji.

Sierakowskiego 5 to jeden z kilku już zrealizowanych i oddanych do użytku apartamentowców na części 38-hektarowego terenu należącego do Portu Praskiego. Obiekt powstał z potrzeby zagospodarowania obszaru o ogromnym potencjale lokalizacyjnym, nie zaburzając przy tym tradycji architektonicznej otaczającej dzielnicy. Inwestycja Sierakowskiego 5 jest połączeniem klasycznych materiałów, takich jak piaskowiec, wapień, cegła elewacyjna z nowoczesnymi technologiami. Elewacja została wizualnie podzielona na cztery kamienice, co również jest bezpośrednim nawiązaniem do historycznej zabudowy Pragi.

Sierakowskiego 5 przyczynia się do zmiany oblicza Pragi-Północ. Budynek, zgodnie z założeniem Portu Praskiego, z jednej strony nawiązuje do tradycyjnej architektury, a z drugiej jest w pełni nowoczesny. To przedsięwzięcie, jak również trwająca realizacja całego  projektu „PORT PRASKI – miasto nowej generacji”, przyciąga mieszkańców z innych części miasta, głównie z drugiej strony Wisły. Niewątpliwie wpływa to na rozwój dzielnicy i nadaje jej nowy styl życia. Warto również podkreślić, że wszystkie części Portu Praskiego o  różnych funkcjach – od mieszkalnej poprzez biurową aż po rekreacyjną i naukową – będą dostępne zarówno dla mieszkańców inwestycji, mieszkańców Warszawy, jak i dla turystów.

Więcej informacji: www.portpraski.pl

Zdjęcie: Marc-Olivier Giguere


Wtecz Do góry