AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

NOWA INWESTYCJA W PORCIE PRASKIM – SIERAKOWSKIEGO II


Ruszyła sprzedaż mieszkań i apartamentów w nowej – już piątej – inwestycji Portu Praskiego.

 Apartamentowiec Sierakowskiego II to kolejny etap realizacji projektu „Port Praski – miasto nowej generacji”Nowoczesny budynek, zaprojektowany przez pracownię Maciej Kuryłowicz – Architekt, powstaje między ulicami Sierakowskiego i Wrzesińską. Kamieniczny podział fasady Sierakowskiego II nawiązuje do historycznej architektury Starej Pragi.

W ofercie sprzedażowej są dostępne apartamenty i mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 41 do 116 metrów kwadratowych (a nawet większej przy połączeniu lokali). Powierzchnie użytkowe lokali mieszkalnych,
w zależności od kondygnacji, zaprojektowano wraz z balkonami, loggiami lub tarasami. Apartamentom na pierwszym piętrze przypisane zostały oryginalnie usytuowane ogródki. Dla mieszkańców dostępne są także komórki lokatorskie, boksy rowerowe i miejsca postojowe w garażu podziemnym. W budynku przewidziano również możliwość wynajmu lokali usługowych, znajdujących się na parterze. 

Port Praski to inwestycja zlokalizowana w ścisłym centrum Warszawy na 38-hektarowym terenie dawnego portu, w odległości około kilometra od Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz Centrum Nauki Kopernik,  w sąsiedztwie dwóch stacji metra: Stadion Narodowy oraz Dworzec Wileński. Port Praski to cztery dzielnice o różnych funkcjach: od mieszkalnej poprzez biurową aż po rekreacyjną i naukową.

Pierwsza dzielnica Portu Praskiego to Stara Praga. Jej nazwa nie bez powodu odnosi się do warszawskiej Pragi, ponieważ kwartałowa zabudowa nawiązuje do historycznej architektury stolicy. W Starej Pradze znajdują się budynki mieszkalno-usługowe. Apartamentowiec Sierakowskiego II zlokalizowany jest właśnie w tej części Portu Praskiego. Pozostałe dzielnice to: Doki (luksusowa część Portu Praskiego z restauracjami, ekskluzywnymi butikami i mariną), City (dzielnica usługowo-biurowa) oraz Park Mediów (część medialno-technologiczna). Całość inwestycji dopełnią sąsiadujące zielone tereny.

W ofercie sprzedażowej Portu Praskiego dostępne są także apartamenty w czterech innych budynkach, usytuowanych również w dzielnicy Stara Praga: Krowia 6 (nagroda „Budowa Roku 2013”), Sierakowskiego 5 (nagrody „Budowa Roku 2015” oraz „Modernizacja Roku 2015”), Port i Latarnia.

Więcej informacji : www.portpraski.pl

Wizualizacja: Maciej Kuryłowicz – Architekt


Wtecz Do góry