AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Siedem Ogrodów


Siedem Ogrodów to gospodarstwo agroturystyczne oferujące do wynajęcia stylowe domy położone w malowniczych ogrodach. Dodatkowo na terenie gospodarstwa znajdują się m.in. Szkoła Twórczości 7 Sztuk, sale bankietowe, zwierzyniec, sklep–galeria, plac zabaw dla dzieci. Kompleks położony jest na skraju wsi Łowicz Wałecki, w otoczeniu pięknych lasów i jezior.

Za murem ze starej cegły zaczyna się bajkowy ogród o powierzchni ponad 4 hektarów z dwoma dużymi stawami, wyspami, lasem, alejkami, pomostami i zaskakującą architekturą ogrodową. W ten krajobraz wpasowane są domy - każdy inny - dostosowane do różnych potrzeb czy to większych grup, czy romantyczne dla par. Wnętrza nawiązują do nazw domów, takich jak np. Dom Myśliwego, Dom Rybaka, Wieża Krawca – każde pełne ciekawych detali z kolekcji gospodyni. Do wynajęcia są również pojedyncze pokoje. 

Organizujemy przyjęcia i bankiety okolicznościowe: wesela, urodziny, imprezy firmowe, itp. Istnieje też możliwość wynajęcia sali konferencyjnej na potrzeby wykładów lub też mniejszej sali na kameralne spotkania. Przygotowujemy także imprezy plenerowe z ogniskiem i grillem nad stawem. Dodatkowo robimy pokazy wypieku chleba w piecu chlebowym oraz wędzenia wędlin. Odbywały się u nas także wydarzenia kulturalne np. koncerty, pokazy slajdów, prelekcje, spotkania z ludźmi z pasją.

Siedem Ogrodów to również miejsce, gdzie można rozwijać swoje talenty. Od lat prowadzimy różne warsztaty artystyczne m. in. witrażu, ceramiki, wikliny, mozaiki, decoupage i wiele innych. Współpracujemy z profesjonalnymi instruktorami w tych dziedzinach.

Dla dzieci mamy specjalną ofertę edukacyjną – lekcje o ogrodzie. Poszerzają wiedzę – w zależności od wybranego pakietu – na temat kwiatów, ziół, pożytecznych stworzeń takich jak np. pszczoły. Przekazujemy umiejętności wykorzystywania dóbr z ogrodu w celach zdrowotnych, kulinarnych, oraz twórczych. Stworzyliśmy ciekawą przestrzeń do spacerowania i nauki przez aktywny wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody: leśnej, bagiennej i polnej.

Miłośnikom kajakarstwa pomagamy zorganizować spływy rzeką Drawą i Korytnicą. Tuż za bramą gospodarstwa zaczynają się ścieżki spacerowe dobre również na wycieczki rowerowe przez lasy. Okoliczne jeziora - jeszcze wciąż mało znane, ukryte w lasach – dają możliwość wypoczynku w dzikiej naturze, jakiego nie można zaznać na bardziej popularnych pojezierzach.

Zapraszamy na wypoczynek, zwiedzanie, warsztaty, imprezy do Siedmiu Ogrodów.Wtecz Do góry