AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Inwestowanie z gwarancją kapitału


Brak zysku z lokat, a przy tym niechęć do ryzyka, które jest związane z rynkiem akcji giełdowych czy funduszy inwestycyjnych, powoduje, że Polacy szukają alternatywy w nieruchomościach. Coraz częściej słyszymy, że inwestycja w aparthotel na wynajem to najbezpieczniejsza i najrentowniejsza lokata kapitału. Ale na czym tak naprawdę to polega i dlaczego inwestorzy tak chętnie lokują swoje oszczędności w tego typu inwestycję?

Aparthotele, jak to działa?

Na własny użytek czy pod kątem inwestycyjnym – sieć aparthoteli Wola Invest i Jerozolimskie Invest, w ofercie J.W. Construction Holding S.A, spełnia wszelkie cechy najlepszej lokaty. To model biznesowy wynajmu, który swoim funkcjonowaniem zbliżony jest do 5-gwiazdkowych hoteli. Od wynajmu mieszkań różni go przede wszystkim to, że można go wynająć nawet na dobę czy kilka dni, co zwykle nie jest możliwe w przypadku zwyczajnych nieruchomości mieszkalnych. Zamiast pokoju z łazienką klient otrzymuje jednak w pełni wyposażony apartament – z kuchnią, salonem, łazienką i sypialnią. Goście aparthoteli korzystają ze wszystkich usług oferowanych przy wynajmie apartamentów, takich jak room service, concierge, opieka ze strony  recepcji, restauracji i innych punktów usługowo-handlowych.

Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie wysoki zysk

Apartamenty na wynajem obecnie są jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej rentownych form inwestowania. W obliczu niskiego oprocentowania lokat jakie oferują banki (dziś jest to około 2-3%), aparthotele Wola Invest i Jerozolimskie Invest wypadają nieporównywalnie korzystniej, przynosząc właścicielowi zysk rzędu 10% wartości inwestycji rocznie. Wystarczy apartament przekazać w zarządzanie. Wówczas najemcą jest osoba prawna, czyli spółka będąca operatorem aparthotelu. Inwestor nie ma więc żadnych obowiązków wynikających z ustawy o ochronie praw lokatorów, związanych z najmem długookresowym. To deweloper zarządzający i administrujący obiektem zajmuje się m.in. poszukiwaniem lokatorów, ewentualnymi remontami czy rozliczeniami finansowymi biorąc na siebie dodatkowo większość kosztów utrzymania nieruchomości. Umowy pomiędzy właścicielem apartamentu a zarządcą Wola Invest i Jerozolimskie Invest podpisywane są na 10 lat i gwarantują z góry stałe przepływy finansowe. Po wygaśnięciu umowy właściciel może wyrazić chęć kontynuacji modelu biznesowego bądź też zrezygnować z niego i zamieszkać we własnym mieszkaniu.

Największa rentowność w Warszawie

Popyt na apartamenty z gwarancją zysku zaobserwowano w środowisku biznesowym dużych miast. Zaletą nabycia lokalu m.in. w stolicy jest również fakt, że miejsce nie jest zagrożone sezonowością typową dla kurortów turystycznych, a apartament generuje przychód przez cały rok.

- Określając opłacalność inwestowania w apartamenty na wynajem należy rozważyć kilka wariantów. Podstawowym czynnikiem jest lokalizacja. Kolejnym istotnym elementem jest wysoki standard wykończenia. Naszym klientom oferujemy apartamenty położone w dogodnej lokalizacji - centrum Warszawy i niedaleko lotniska, wykończone i wyposażone w najwyższej jakości, wypracowując przy tym zysk na poziomie nawet 100 proc. wartości nieruchomości w 10 lat mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy zakup nieruchomości finansują kredytem hipotecznym. Miesięczne wpływy bowiem bilansują raty kredytu bankowego.

Wola Invest i Jerozolimskie Invest

Sieć aparthoteli Wola Invest i Jerozolimskie Invest  to prestiżowe i komfortowe apartamenty położone w doskonałych lokalizacjach w Warszawie. Wola Invest - u zbiegu ulic Kasprzaka i Alei Prymasa Tysiąclecia, a Jerozolimskie Invest przy Alejach Jerozolimskich 216. Klimatyzowane i urządzone w najwyższym standardzie apartamenty jedno i dwupokojowe o powierzchni od 21 do 65 m2 posiadają przestronny i jasny salon z aneksem kuchennym, sypialnię oraz w zależności od projektu i kondygnacji balkon. Ceny lokali rozpoczynają się już od 7.000 zł netto za mkw. Wykończenie i wyposażenie apartamentów to koszt w wysokości 1.500 zł netto za mkw. Apartamenty zostaną objęte serwisem 5-gwiazdkowego hotelu, co zapewni klientom nieosiągalny gdzie indziej komfort życia. Aparthotele posiadać będą całodobową recepcję z dwupoziomowym lobby oraz liczne udogodnienia, m.in.: concierge i room-service, które zagwarantują spokój i wygodę najemcom. Do dyspozycji gości będzie również przestronna restauracja i miejsca garażowe.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.wolainvest.pl i www.jerozolimskieinvest.pl , tel: 22 777 90 00

***

J.W. Construction Holding S.A. – jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r.  Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Gdyni i Poznaniu, a także za granicą. Lider na stołecznym rynku mieszkaniowym, gdzie prowadzi działalność od 1993 r. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m. in. Deweloper Roku 2015, QI order - zarządzanie najwyższej jakości, Laur Konsumenta, Top Marka 2011, Polski Herkules 2011), zwycięzca opracowanego przez Eurobuild CEE rankingu największych deweloperów w Europie Środkowej i Wschodniej. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in.jako właściciel i operator sieci Hoteli 500, Czarny Potok Resort&Spa i Hotelu Dana Business&Conference oraz inwestor realizujący projekty aparthotelowe, biurowe i handlowe.

***

Kontakt dla mediów:

Martis CONSULTING Sp. z o.o.

Aneta Kucharska

Senior PR Manager

aneta.kucharska@mc.com.pl

 


Wtecz Do góry