AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Kaufland – odpowiedzialny pracodawca


Z firmy, która jeszcze w 2000 roku zatrudniała zaledwie kilka osób, Kaufland stał się przedsiębiorstwem zatrudniającym blisko 17 tysięcy pracowników. Z każdym nowo otwieranym marketem tworzone są kolejne dziesiątki miejsc pracy. Wszystko to sprawia, że Kaufland jest jednym z największych pracodawców w Polsce.

Zaletą Kauflandu jest różnorodność. Jako międzynarodowe przedsiębiorstwo handlowe oferuje wiele stanowisk pracy z różnych dziedzin, w ramach funkcjonujących w nim obszarów działania. Oferty pracy dotyczą także zawodów nietypowych dla branży handlowej np. Specjaliści ds. Ekspansji, Wynajmu, Specjaliści w Pionie Personalnym, Inżynierowie Wsparcia Biznesowego czy Graficy.

Kaufland – pożądany pracodawca
Bogaty pakiet socjalny – dodatkowe ubezpieczenia, prywatna opieka medyczna oraz karta Multisport – stanowią zachętę dla przyszłych pracowników. Podstawowym narzędziem zarządzania jest bezpośrednia rozmowa z pracownikiem. Filozofia Kauflandu oparta jest na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Wszystko to sprawia, że Kaufland stale znajduje się na liście najbardziej pożądanych pracodawców na rynku przedsiębiorstw handlowych. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie w ciągu ostatnich lat firma otrzymała, m.in. certyfikat „Lider Dialogu” od NSZZ „Solidarność”, wyróżnienie „Kreator miejsc pracy 2015” w konkursie pod auspicjami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, tytuł „Odpowiedzialny Pracodawca – Lider HR” od magazynu Strefa Gospodarki oraz certyfikat „Best Quality Employer” od Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej.

Kaufland – partner środowisk akademickich
Kaufland może pochwalić się współpracą ze środowiskami akademickimi. Od wielu lat bierze udział w Dniach Kariery, przeprowadzanych przez międzynarodową organizację studencką AIESEC. Realizując program „Absolwent”, Kaufland przygotowuje programy stażowe dla studentów i absolwentów m.in. w Departamencie Zakupu, Nieruchomości oraz Sprzedaży, a także praktyki zawodowe w ramach obowiązkowego programu nauczania oraz płatne praktyki letnie.

Kaufland – społecznie odpowiedzialny
Kaufland przywiązuje również dużą wagę do realizowania misji społecznej odpowiedzialności biznesu. W zeszłym roku sieć została Partnerem Strategicznym Stowarzyszenia „SOS Wioski Dziecięce”. W ramach tej współpracy Kaufland pomaga opuszczonym i osieroconym dzieciom, przekazując nie tylko dary rzeczowe czy środki finansowe, lecz przede wszystkim aktywnie wspiera działania na rzecz dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie. Poza działaniami ogólnopolskimi Kaufland angażuje się w lokalne przedsięwzięcia charytatywne. Program „Kaufland dla wszystkich” to współpraca sieci z kilkudziesięcioma fundacjami, która zaowocowała ponad 1000 akcji o charakterze dobroczynnym.

Kaufland – bezpieczeństwo socjalne
Warto także zaznaczyć, że sieć Kaufland kilka lat temu podjęła korzystną dla pracowników decyzję o zmianie wszystkich umów czasowych na umowy stałe. Obecnie każdy pracownik marketu po przepracowaniu kilku miesięcy otrzymuje umowę na czas nieokreślony. Na tle konkurencji Kaufland jest tu pozytywnym wyjątkiem.


Wtecz Do góry