AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Pokonaj ból! Żyj pełnią życia


BetaMed S.A. to nowoczesne centrum medyczne oferujące kompleksowe usługi w domu pacjenta i w stacjonarnej Clinice Medical Active Care w Chorzowie.

Wśród szerokiej oferty usług , jedną z propozycji firmy jest kompleksowa rehabilitacja, oparta na światowych standardach.

W BetaMed MAC fizjoterapia prowadzona jest przez doświadczony i profesjonalny zespół fizjoterapeutów, a działania oparte są na obiektywnej weryfikacji skuteczności leczenia. Mając do dyspozycji sprzęt specjalistyczny, możliwe jest uzyskanie wyników oczekiwanych przez pacjentów.

Dzięki kompleksowej ofercie BetaMed Medical Active Care jest w stanie pomóc pacjentom:

  • z różnymi schorzeniami, związanymi zarówno ze świeżymi, jak i przewlekłymi bólami

  • w chorobach reumatologicznych i zwyrodnieniowych

  • w stanach uszkodzenia narządu ruchu

  • z problemami ortopedycznymi, zarówno przed, jak i pooperacyjnymi

  • którym towarzyszy ból i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu

Clinica BetaMed MAC posiada 3 strefy rehabilitacji:

Strefa fizjoterapii leczniczej

Ma ona na celu przywrócenie pełnej lub możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej, zdolności do pracy oraz poprawę życia.

Oferta fizjoterapii leczniczej skierowana jest do osób w różnym wieku, w tym zawodowych sportowców, pacjentów po urazach, pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia i mających problemy bólowe.

Strefa treningu

Tu pod okiem specjalistów oferowane są kompleksowe ćwiczenia, które pozwalają zwiększać masę mięśniową czy redukować poziom tkanki tłuszczowej.

Podczas treningu organizm poddawany jest stopniowo rosnącym obciążeniom, w wyniku czego następuje adaptacja i wzrost poziomu poszczególnych cech motorycznych.

Strefę treningu poleca się osobom w różnym wieku, aktywnym, dbającym o swoje zdrowie i ciało. Jest to oferta skierowana również do sportowców, którzy pragną poprawić swoją kondycję fizyczną.

Strefa regeneracji i relaksu

Regeneracja jest integralną częścią procesu leczenia oraz treningu. Pozwala rozluźnić wszystkie mięśnie, niesie wiele korzyści dla zdrowia oraz poprawia samopoczucie.

Dzięki niej można się zrelaksować i odprężyć po ciężkim dniu. Można nabrać nowych sił Dio działania, dodać sobie energii do życia.

Strefa ta polecana jest osobom w różnym wieku, w tym zawodowych sportowców, pacjentów po urazach, pacjentów cierpiących na przewlekłe schorzenia, mających problemy bólowe, osób potrzebujących odprężenia i relaksu.

Sprzęt rehabilitacyjny, który wyróżnia BetaMed S.A. na rynku medycznym to między innymi :

PLATFORMA STABILOMETRYCZNA ALFA – nowoczesne urządzenie, które służy do oceny sylwetki oraz treningu równowagi na stabilnym podłożu.

PLATFORMA DYNAMICZNA BIO DEX BALANCE SYSTEM - bardzo skuteczne urządzenie wykorzystywane do oceny i treningu równowagi. Diagnozuje ona dysproporcję po między kończynami, umożliwia wykonanie testów z Zakresu Granic Stabilności, Klinicznego Testu Integracji Sensomotorycznej i Równowagi CTSIB oraz Testu Ryzyka Upadku

URZĄDZENIE KEISER FUNCTIONAL TRAINER - wielofunkcyjna stacja umożliwiająca kompleksowy trening funkcjonalny całego ciała.

LEVITAS PRO - innowacyjny system służący terapii w podwieszeniu częściowym lub całkowitym pacjenta. Daje możliwość eliminacji kompresji w stawach, gwarantując całkowitą stabilizację pacjenta podczas wykonywanych ćwiczeń.

KRIOKOMORA - metoda stosowana jest w leczeniu reumatyzmu oraz chorób układu ruchu, obrzęków, urazowi oparzeń. Gwarantuje szybkie działanie przeciwbólowe.


Wtecz Do góry