AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Hostel Kamienica


O Hostelu Kamienica

pierwszy hostel w Płocku powstał na Tumskiej 16 w samym Sercu Starego Miasta.

Położony z dala od miejskich ruchliwych arterii komunikacyjnych w sąsiedztwie wielu zabytków,sklepów , pubów i restauracji . Mieści się w zabytkowej kamienicy z 1856 roku. To niezwykle urokliwy hostel z duszą i rodzinnym charakterem, który oczarowuje nietuzinkowym wystrojem i kolorowymi wnętrzami. Z życzliwością Gości wita właścicielka Dorota Roszkowska. Z okien naszych pokoi rozciąga się widok na reprezentacyjną ulicę PłockaTumską, która jest deptakiem.

Domowa atmosfera i wystrój sprawiają, że Goście czują się tu jak w domu.Tu rano w szlafroku przy kawie w kuchni prowadzi się rozmowy , niejednokrotnie z Gośćmi z całego świata.A mamy kilku rezydentów przyjeżdżających na dłuższe pobyty z Kanady,Szwecji, Irlandii czy Portugalii. Ku naszemu zadowoleniu wracają do nas jak bumerang.

Do dyspozycji jest 9 pokoi o różnym standardzie od jednodo sześcioosobowych .

Dzięki temu każdy znajdzie coś dopasowanego do własnych potrzeb i możliwości. W ofercie są pokoje prywatne z łazienkami lub z dostępem do kilku łazienek na korytarzach. W marynistycznej kuchni można wypić kawę , herbatę lub przygotować posiłek. Niektóre pokoje posiadają balkony co szczególnie cieszy palących, ponieważ w pokojach i w pomieszczeniach wspólnych obowiązuje zakaz palenia.

Zmotoryzowani mogą skorzystać z parkingu na wewnętrznym dziedzińcu. Dla rowerzystów i motocyklistów udostępniamy garaż i wiatę.

Położenie naszego hostelu sprawia ,ze jest on miejscem idealnym na romantyczny

weekend we dwoje, niezapomniany wypad ze znajomymi lub udane wakacje z całą rodziną.

Odwiedzają nas również grupy zorganizowane. W odległości 400 m znajdują się największe

atrakcje turystyczne Płocka .A zwiedzanie można zacząć od Muzeum Mazowieckiego z

imponującą ekspozycją poświęconą sztuce secesji, multimedialne Muzeum Żydów Mazowieckich opowiadające ich historie, czy Muzeum Diecezjalne z imponującym skarbcem. Bazylika Katedralna należy do najstarszych budowli sakralnych w Polsce. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejsce objawień siostry Faustyny Kowalskiej. Katedra Mariawicka i klasztorsiedziba Kościoła Starokatolickiego. „Małachowianka” uznana za najstarsza szkołę w Polsce. Stary Rynek z Ratuszem i starymi kamieniczkami. Odrestaurowana niedawno Wieża Ciśnień, w której znajduje się restauracja.Pięknie położone płockie ZOO zajmujące pow. 10 ha.Na nabrzeżu można pospacerować po molo lub udać się w rejs statkiem wycieczkowym.I tak można by wymieniać bez końca .

Płock to wyjątkowe miejsce , w którym warto pozostać dłużej, dlatego zależy nam na

tym aby Państwo czuli się u nas jak najlepiej.

Wszystkim Gościom gwarantujemy udane , komfortowe noclegi.

Jesteśmy wdzięczni za pozytywne opinie o nas i za to ,że tak często wracacie.

A najbardziej jesteśmy dumni, że w tym roku zostaliśmy laureatem godła Hostel Roku 2016 .

Hostel Kamienica Płock ul.Tumska 16 to dobry adres .

Zapraszamy!


 


Wtecz Do góry