AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Port Praski – miasto nowej generacji


Port Praski zlokalizowany jest w centrum Warszawy na 38-hektarowym terenie, w odległości około kilometra od Starego Miasta i Stadionu Narodowego oraz Centrum Nauki Kopernik, między ulicami Jagiellońską, Zamoyskiego, Okrzei i Wybrzeżem Szczecińskim, w sąsiedztwie dwóch stacji metra: Stadion Narodowy oraz Dworzec Wileński. Inwestycja, która jest realizacją projektu miasta w mieście to wymarzone miejsce dla osób ceniących śródmiejski styl życia, a jednocześnie spokojny wypoczynek w otoczeniu nadwiślańskich bulwarów, marin, kawiarni, skwerów i pływających restauracji. Całość Portu Praskiego powstanie w przeciągu około 10 lat, a jego dopełnieniem będą zielone tereny.

Na Port Praski składają się cztery dzielnice: Stara Praga, Doki, City i Park Mediów, spełniające różne funkcje – od mieszkalnej poprzez biurową aż po rekreacyjną i naukową.

Stara Praga
Nazwa tej części Portu Praskiego nie bez powodu nawiązuje do warszawskiej Pragi, ponieważ jej kwartałowa zabudowa jest zaczerpnięta z historycznej architektury stolicy. Stara Praga doskonale łączy nowoczesność i tradycję, pełni funkcję mieszkalno-usługową. W tej dzielnicy znajdują się budynki o wysokości do 27 metrów, w których parter przeznaczony jest na lokale usługowe. Ulice Starej Pragi będą prowadzić na portowy bulwar, który wraz z budową Doków – kolejnej części Portu Praskiego – stanie się miejscem tętniącym życiem.

Budowa Portu Praskiego rozpoczęła się od Starej Pragi, w której dostępne są mieszkania w inwestycjach: Krowia 6, Sierakowskiego 5, Port i Latarnia.

Doki
Doki to luksusowa część Portu Praskiego, której nazwa pochodzi od jej położenia w dawnych dokach portowych. W tej dzielnicy, zlokalizowanej tuż nad wodą, powstaną budynki wysokiej klasy – w których na poziomie parteru znajdą się ekskluzywne butiki i restauracje z ogródkami – marina oraz bulwary ciągnące się wzdłuż portu.

City
City to przyszłe biznesowe centrum Warszawy, położone tuż przy stacji metra i stacji kolejowej. W tej dzielnicy Portu Praskiego zostaną wzniesione cztery wieżowce o wysokościach 100-160 metrów, których powierzchnie będą spełniać funkcje nie tylko biurowe i handlowe. W niższych kondygnacjach budynków zostaną otwarte m.in. kino, teatr, galeria handlowa oraz lokale usługowe.

Park Mediów
Park Mediów to oryginalny kompleks obiektów medialno-technologicznych, który umożliwi poznanie zagadnień z obszaru technologii, komunikacji i mediów. Będzie to nowoczesne miejsce, łączące funkcje wypoczynku i rekreacji z nauką. W skład Parku Mediów wejdą: forum technologiczne, fitness park, centrum edukacji, centrum nowych technologii i centrum konferencyjno-widowiskowe.

Dotychczasowe działania spółki zostały docenione w kilku konkursach przez branżowe organizacje i prasę. Port Praski może pochwalić się następującymi nagrodami:

Budowa Roku 2013 – Nagroda przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa budynkowi mieszkalno-usługowemu przy Krowiej 6, między innymi za wykorzystanie fragmentów historycznej zabudowy.

Inwestycja Roku 2015 – Nagroda przyznana przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej w konkursie "Ogólnopolski Program Budowlany Roku 2015".

Budowlana Firma Roku 2015 – Nagroda przyznana przez branżowy miesięcznik „Builder”.

Budowa Roku 2015 – Nagroda przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa za realizację budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Sierakowskiego 5.

Golden Helmet 2016 – Nagroda specjalna, Laur Targów Building Solutions 2016.Wtecz Do góry