AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

5 powodów, dla których warto czytać portale edukacyjne


Czy myślisz, że wraz z ukończeniem edukacji nauka już Cię nie dotyczy? Wręcz przeciwnie! Jest wszędzie tam, gdzie Ty. Warto znaleźć swój ulubiony portal edukacyjny i chłonąć z niego wiedzę o wszystkim, co cię otacza, dlatego przedstawiamy Edutorial.pl – nowoczesny blog, w którym redaktorzy przedstawiają praktyczne zastosowanie nauki w życiu codziennym.

Wartościowy lifestyle

Nie pozwól, aby twój lifestyle karmił się wyłącznie fotkami z Instagrama. portal o edukacji skupiający ciekawych świata redaktorów, którzy docierają do najdalszych zakątków internetu, aby dostarczyć ci niecodzienne treści. To tutaj dowiesz się dlaczego ludzie dobierają się w pary, jakie są współczesne Polki, poznasz najbardziej niezwykłe muzea świata i znajdziesz instrukcję podboju bieguna południowego. „Nauka jest zbiorem wypróbowanych przepisów” – tak mawiał francuski poeta Paul Valéry i chyba miał rację, bo nieustanna edukacja wspiera nas w codziennych sytuacjach, wpływa na to, jak rozwiązujemy problemy i kieruje naszym myśleniem. Takim zbiorem wypróbowanych przepisów jest również portal o edukacji, zapewniając zdrową porcję wiedzy.

Synergia edukacji i technologii

Portal o edukacji Edutorial idąc z duchem czasu, pokazuje jak za pomocą nowoczesnych technologii można wspomagać proces edukacji i zdobywania wiedzy. Znajdziesz tu wiele praktycznych porad o tym jak chronić smartfona przed wirusami, o tym jak nowe technologie ułatwiają kontakt ze sztuką, czy o darmowych aplikacjach, które sprawią, ze twoja codzienna praca będzie bardziej efektywna. Każdy artykuł na portalu o edukacji Edutorial w merytoryczny sposób udowadnia, że rola technologii w nauce jest olbrzymia, a potencjał drzemiący w tej synergii jest na wyciągnięcie Twojej ręki.

Codzienna nauka

Świat nauki dotyczy każdego i spotykamy się z nim codziennie, nawet jeśli nieświadomie. Zadaniem portalu o edukacji Edutorial jest przybliżanie czytelnikom wiedzy z rozmaitych dziedzin w przystępny, łatwo przyswajalny sposób. Czy wiesz, co wpływa na kondycję Twojego umysłu? Czy znasz wszystkie swoje motywacje seksualne? Czy wiesz, jakie są alternatywne metody nauki języków obcych? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „nie” – zajrzyj do działu Nauka na edutorial.pl przekonaj się, jak wpływa ona na Twoje życie.

Rynek edukacyjny

Ta sekcja portalu o edukacji szczególnie zainteresuje studentów oraz rodziców dzieci, których edukacja jest w toku. Dowiesz się z niego, jak wybrać najlepszą uczelnię, jakie kierunki są najbardziej przyszłościowe i popularne, jakie szykują się reformy w szkolnictwie czy, jak nasz rynek edukacyjny wypada na tle innych krajów. Portal o edukacji Edutorial podejmuje tematy edukacji seksualnej w Polsce, publikuje raporty na temat znajomości języków obcych wśród Polaków, podpowiada czy warto posłać dziecko do szkoły dwujęzycznej. To, co wyróżnia ten portal o edukacji, to rynkowe newsy i brak tematów tabu.

Wywiady edukacyjne

Daj się zainspirować historiami sukcesu, ciekawymi postaciami i „z życia wziętymi” opowieściami. Portal o edukacji Edutorial przeprowadza wywiady edukacyjne z naukowcami i ekspertami w swoich dziedzinach. Dzięki temu masz pewność, że wiedza płynąca z tych tekstów ma poparcie w doświadczeniu, jest żywa a nie książkowa i łatwiejsza do zapamiętania. Forma samych wywiadów edukacyjnych sprawia, że są to treści, których czytanie sprawia przyjemność, a lekka formuła nie nuży.


Wtecz Do góry