AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

TechnoNICOL – wysoka jakość testowana w ekstremalnych warunkach


TechnoNICOL jest wiodącym producentem i dostawcą wysoko zaawansowanych technologicznie pokryć dachowych orazmateriałów hydroizolacyjnych, termoizolacyjnych i dźwiękoizolacyjnych. W swojej ofercie posiada około 2300 produktów. Firma działa na rynku od 1992 roku. Obecnie posiada41 zakładów produkcyjnych i 180 oddziałów handlowych oraz zatrudnia 6500 wykwalifikowanych specjalistów w 21 krajach. Firma współpracuje również z biurami projektowymi i pracowniami architektonicznymi, dzięki czemu może szybko reagować na potrzeby klientów.

Poprzez tak rozległą działalność obecnie ponad 200 milionów ludzi na całym świecie żyje i pracuje w budynkach zbudowanych przy użyciu materiałów produkcji TechnoNICOL.Jest to możliwe, dzięki wysokiej jakości jakimi produkty firmy się wyróżniają. Zapewniają ją m.in. testy w ekstremalnych warunkach, takich jak klimat gorących pustyń czy arktyczne mrozy. W ciągu ostatnich 10 lat materiały TechnoNICOL były sprawdzane przez ekspertów na powierzchni ponad 700 000 000 m2. Jakość produktów potwierdzają również europejskie i lokalne certyfikaty.

TechnoNICOLstawia na satysfakcję klienta, ale to także firma zaangażowana społecznie i dbająca o nasze środowisko naturalne. Co roku przeznacza około 1 mln euro na działania związane z ekologią oraz prowadzi liczne programy pomagające tym najbardziej potrzebującym.

TechnoNICOL w Polsce

W 2005 roku firma otworzyła swoje oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. Również tutaj jej produkty i działalność są doceniane przez rynek. W 2015 roku papy termozgrzewalne TechnoNICOL otrzymały Godło Produkt Roku 2015. Polski oddział otrzymał także Złoty Medal Polskiej Przedsiębiorczości w kategorii Firma Roku 2015 oraz Złoty Certyfikat Rzetelności 2015 – wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej wiarygodnych przedsiębiorstw w Polsce.

Firma od samego początku jest także bardzo zaangażowana w projekty skupione na pomocy innym. Dlatego w zeszłym roku wsparła remont szkoły w Koniecpolu zniszczonej przez burzę. TechnoNICOL od wielu lat jest również partnerem fundacji Polska bez Barier. W ramach tego partnerstwa wspiera m.in. rozgrywki rugby na wózkach Four Kings oraz międzynarodowy turniej rugby na wózkach Mazovia Cup. W tym roku firma i fundacja rozpoczęły program warsztatów dla studentów architektury „Projektowanie bez barier“ mający na celu przybliżenie im potrzeb osób z niepełnosprawnościami i filozofię projektowania uniwersalnego budynków oraz przestrzeni publicznej.

Informacje o działalności i ofercie firmy znajdują się na stronie www.technonicol.pl oraz w pierwszej na rynku aplikacji mobilnej dedykowanej gontom bitumicznym. 


Wtecz Do góry