AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Dom w cenie mieszkania – zbuduj własną enklawę


Cisza, spokój, świeże powietrze i kameralny styl życia to coraz częstsza dewiza młodych rodzin. Chęć posiadania swojego azylu blisko przyrody jest tak duża, że młode rodziny rezygnują z udogodnień, które daje im szeroko rozumiane życie w centrum dużej aglomeracji. 

Dzisiaj trend przenoszenia się na osiedla usytuowane z dala od wielkomiejskiego zgiełku, który uprzykrza codzienne życie,podyktowana jest chęcią posiadania swojej ostoi z dala od huku, spalin i wszechobecnego betonu. Stworzenie enklawy znajdującej się blisko natury zapewnia przede wszystkim odpowiednie warunki dla zdrowego i prawidłowego rozwoju dzieci, ale także spokój i relaks dla rodziców.

W XXI wieku ludzie poszukują czegoś więcej niż kilkunastu metrów kwadratowych podłogi w byle jakiej lokalizacji. Młode rodziny odważnie patrzą w przyszłość, realizując swoje marzenia o domie z kominkiem w salonie, który zbuduje świąteczną atmosferę, ogródkiem jako indywidualna przestrzeni do spędzenia czasu na świeżym powietrzu lub kameralnego sąsiedztwa, które nie będzie całkowicie anonimowe. Jak widać są to wybory, za którymi stoją kwestie  zdrowotne, społeczne i psychologiczne, których nie da się zaspokoić w wielkomiejskim, ciasnym i zadymionym spalinami budownictwie.

Zrozumienie trendu związanego z przenoszeniem się rodzin na tereny otoczone lasami, parkami i polanamima swoje odzwierciedlenie w ofertach niektórych deweloperów. Dostrzegają oni w tym nie tylko wyzwanie, ale także misję powrotu do korzeni małych, lokalnych społeczności, które budują poczucie bezpieczeństwa poprzez tworzenie opiekuńczej, zintegrowanej i wspierającej się wspólnoty.

Projekty realizowane przez Novisa Development  wyróżniają się kameralnym charakterem. W budynkach mieszka zaledwie kilka lub kilkanaście rodzin, a na całym osiedlu najwyżej kilkadziesiąt. Wierzymy, że właśnie w takim otoczeniu żyje się najlepiej, czując się bezpiecznie i u siebie. -Mówi Jakub Mrówka, Prezes Zarządu Novisa Development. Naszą misją jest także budowanie dostępnych cenowo domów o niedużych metrażach, które są doskonałą alternatywą dla mieszkań. Mocno wierzymy, że jest to dobry kierunek, by tworzyć idealne przestrzenie dla młodych rodzin – dodaje.

Firma niedawno otrzymała prestiżową nagrodę - tytuł Dewelopera Roku 2015. Wyróżnienie to jest formą motywacji do dalszego rozwoju i dbania o wysoką jakość inwestycji. Jest także potwierdzeniem zadowolenia klientów i inwestorów. Dzięki temu potwierdza się słusznie obrana wizja firmy, która docelowo ma spełniać marzenia młodych ludzi o swoim pierwszym domu.

Rodzinycoraz częściej poszukują swoich miejsc w obiektach położonych blisko parków, bądź z dala od wielkich węzłów komunikacyjnych. Coraz więcej deweloperów realizuje swoje inwestycje w takich właśnie miejscach stając się swoistą odpowiedzią na nowe zapotrzebowania mieszkańców dużych aglomeracji.


Wtecz Do góry