AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Z Przedszkola Francuskiego w Gdyni w wielki świat nauki zabawy i radości!


Przedszkole to bardzo ważne miejsce w życiu małego dziecka. Miejsce, w którym spędza   maluch bardzo dużo czasu. Istotne, aby ten czas właściwie wykorzystać.


Przedszkole "Ecolematernelle" usytuowane jest z dala od miejskiego hałasu i smogu,    w budynku Szkoły Podstawowej nr 13, przy ul. Halickiej 8 w Gdyni.

Placówka nastawiona jest na wielobiegunowy i zindywidualizowany rozwój dziecka oraz naukę języka obcego od jak najwcześniejszych lat, dlatego wszystkie zajęcia odbywają się     w języku francuskim.

- W wieku przedszkolnym struktura języka budowana jest i rozwija się przede wszystkim       w sytuacjach życia codziennego, dlatego naszym celem jest poprowadzenie dziecka przez świat nowych dźwięków, innych rytmów i odkryć językowych - mówi Alain Mompert, dyrektor przedszkola. - Dzięki fenomenalnym w tym wieku kompetencjom i szybkiemu przyswajaniu słuchowemu dziecko oswaja się z nowym językiem i zanurza się w jego brzmieniu niemal naturalnie - dodaje.

Zajęcia przedszkolne w ECOLEMATERNELLE prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, w tym także przez native speakerów. Dzieci uczą się poprzez zabawy edukacyjne, obserwację świata i naśladowanie. Kadra pedagogiczna zawsze stara się dostrzegać indywidualne potrzeby każdego dziecka. Nauczyciele dbają też o to, by dzieci czuły się w przedszkolu dobrze, wspierają je w procesie poznawczym, stymulują do samodzielnej pracy i rozwijają ich kreatywność. Wykorzystują do nauki wszystkie zmysły. Często w przedszkolu roznosi się słodki zapach, ponieważ maluchy razem z paniami pieką pierniczki, galette lub gofry. Uczestniczą w procesie tworzenia, wszystkiego mogą dotknąć,    a potem spróbować. Przedszkolaki dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu, umożliwia to posiadanie dwóch atrakcyjnych placów zabaw, wybiegu, boiska oraz bliskość lasu.

Wielkim atutem jest też możliwości kontynuacji nauki języka francuskiego w szkole podstawowej. Absolwenci przedszkola "Ecolematernelle" mają możliwość uczestniczenia      w lekcjach języka francuskiego, prowadzonych metodą  . Zajęcia odbywają się po skończonych lekcjach w Szkole Podstawowej nr 13 w Gdyni. W momencie ukończenia nauki dzieci otrzymują certyfikat języka francuskiego, wystawiony przez Ministerstwo Edukacji we Francji. Uczniowie Ecole Francaise osiągają sukcesy w konkursach ogólnopolskich                  i międzynarodowych. Nadieżda Kim III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego.

Kamil Danion w finale uczestników castingu do francuskiego filmu „Obietnica poranka” Erica

Barbier.

Przedszkole zapewnia pełne wyżywienie, a także diagnozę i terapię logopedyczną                    i konsultacje pedagogiczno-psychologiczne. Dysponuje świetnymi warunkami lokalowymi, poza przestronnymi salami dydaktycznymi dzieci mają do dyspozycji dwie sale gimnastyczne. Oferta przedszkola wzbogacają też inne atrakcje, m.in. wycieczki do zoo, do teatru, do kina, przedstawienia, czy spotkania z ciekawymi ludźmi, m.in. ambasador Francji Pierre Buhler, konsul Michel Lisbonis.

Nauczyciele stosują aktywizujące metody nauczania, prowadzą stronę na Fecebooku, gdzie na bieżąco można obserwować najciekawsze działania Ecole.

Przedszkole "Ecolematernelle" jako jedyne w Trójmieście zapewnia naukę języka francuskiego dla dzieci od 3 lat metodą CNED (program nauczania Ministerstwa Edukacji Francuskiej). Utrzymuje też stałą współpracę z Ambasadą i Konsulatem Francji. Jest jednostką prywatną, wpisaną do rejestru placówek niepublicznych. Założenia pedagogiczne         i programowe placówki są zgodne z dyrektywami Ministerstwa Edukacji Narodowej,              a program wzbogacony o francuskie metody nauczania.

 

Z  Ecolemetarnelle w wielki świat nauki zabawy i radości! Przyjmij nasze zaproszenie!

Oglądaj nas na stronie:

WWW.ecolematernelle.pl
 

Kontakt:

 Grażyna Mompert
606-985-059


Wtecz Do góry