AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Najnowocześniejsze rozwiązania w Lądku Zdroju - GBS Bank


W samym centrum Lądka Zdroju, tuż przy głównym skrzyżowaniu, przed budynkiem Oddziału Banku znajduje się niewielka, lecz bardzo nowoczesna budowla – najważniejsze zaś są urządzenia, które się w niej znajdują.

Pierwszym jest wielofunkcyjny bankomat-wpłatomat z opcją kantoru, drugim – multimedialny kiosk internetowy. Strefa samoobsługowa w Lądku Zdroju otwarta została 1 października 2015 roku. Prace trwały od połowy czerwca do końca września.

Nowinką techniczną jest automatyczny kantor – obsługujący euro. Można w nim dokonać zarówno zakupu, jak i sprzedaży tej waluty. Ze względów technicznych klient ma możliwość zakupu banknotów o nominale 50 euro (lub wielokrotności tej kwoty). Ograniczeń w zakresie przyjmowania waluty nie ma.

Dla osób nie będących klientami Banku Spółdzielczego, maszyna jest zwykłym bankomatem, dla naszych klientów – dostępne są opcje wypłat, wpłat, dokonania operacji przypisanych do rachunku, zlecenia stałe. Nasz klient będzie mógł również założyć lokatę lub złożyć wniosek kredytowy. Czytnik kodów QR pozwoli na automatyczne zrealizowanie wszystkich operacji kodowanych w ten sposób.

Wszyscy nasi klienci, którzy chcą korzystać ze wszystkich funkcji, które ta maszyna umożliwia, powinni w Oddziale Banku złożyć stosowne oświadczenie i pozwolić na zeskanowanie „części biometrycznej” obu dłoni. Od tego momentu wchodząc do strefy i logując się poprzez opcję biometryczną, klient umieszcza dłoń w oznaczonym miejscu – maszyna sczytuje kod biometryczny i identyfikuje naszego klienta. Jest to najbezpieczniejsza opcja – układ żył w naszej dłoni jest niepowtarzalny, a jakiekolwiek zaburzenia czy brak przepływu krwi uniemożliwiają dostęp do konta. Tego sposobu nie da się skopiować ani sfałszować. GBS Bank w Strzelinie należy do nielicznych banków, które wykorzystują tak nowoczesne technologie.

Aby wejść do środka, trzeba posłużyć się kartą płatniczą. Przez następne 5 minut drzwi są zamknięte dla innych. Klient w strefie znajduje się sam – może spokojnie i bezpiecznie załatwić wszystkie sprawy.

Strefa cieszy się dużą popularnością – jest nowinką na naszym rynku i ciekawi mieszkańców Lądka, więc bankomat przy wejściu do Oddziału jest coraz mniej używany. Jest to również duże udogodnienie dla drobnych przedsiębiorców, mających dostęp do rachunku przez całą dobę w dowolnym dniu tygodnia – mogą dokonywać wpłat na rachunki nawet poza godzinami otwarcia Oddziału. Maszyna jest podłączona do naszego serwera i z chwilą dokonania transakcji środki są dostępne na koncie.

Niektórzy przedsiębiorcy – mówimy o drobnych punktach usługowych czy sklepach pracujących 7 dni w tygodniu – udostępnili pewne moduły swoim pracownikom. Dzięki temu utarg z całego dnia trafia na konto natychmiast po zamknięciu sklepu, a pracownik taki ma dzięki takiemu modułowi możliwość dokonywania jedynie wpłat na konto firmy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strefy samoobsługowej. Proszę przekonać się, jak bardzo technologia idzie naprzód i jak wiele może nam ułatwić. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Oddziału w Lądku Zdroju i strefy samoobsługowej.

Marcin Białek
Dyrektor Regionalny
GBS Banku w Strzelinie


Wtecz Do góry