AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Port Praski – miasto nowej generacji


Port Praski – miasto nowej generacji

     W centrum Warszawy, w pobliżu Starówki i Stadionu Narodowego powstajemiasto nowej generacji – Port Praski. Na 38-hektarowym terenie, zlokalizowanym między ulicami Jagiellońską, Zamoyskiego, Okrzei i Wybrzeżem Szczecińskim, jest realizowany projekt budowy miasta w mieście. Na jego całość składająsię cztery dzielnice, spełniające różne funkcje: od mieszkalnej poprzez biurową aż po rekreacyjną i naukową.

Pierwsza dzielnicato Stara Praga. Nazwa tej części Portu Praskiego nie bez powodu nawiązuje do warszawskiej Pragi, ponieważ jej kwartałowa zabudowa jest zaczerpnięta z przedwojennej architektury stolicy. Stara Praga pełnifunkcję mieszkalno-usługową, znajdują się w niej budynki o wysokości do 27 metrów, w których parter przeznaczony jest na lokale usługowe.Pozostałe dzielnice, takie jak Doki(część Portu Praskiego z apartamentami wysokiej klasy i własną przystanią jachtową), City(dzielnica z wieżowcami, hotelem i obiektami sportowymi), Park Mediów (strefa z forum mediowo-technologicznym, w której jest planowana kolejka linowa, łączącą Centrum Mediów z Centrum Nauki Kopernik) powstaną w przeciągu kolejnych dziesięciu lat. Całość inwestycji dopełni park krajobrazowy, sąsiadujący z terenami objętymi programem Natura 2000.

W sprzedaży są już dostępne apartamenty w czterech budynkach Starej Pragi:

KROWIA 6 – inwestycja gotowa do zamieszkania

Budynek przy ulicy Krowiej 6 łączy w swojej elewacji zabytkową cegłę z początku XX wieku ze współczesnymi elementami konstrukcji aluminiowej. Apartamentowiec Krowia 6 otrzymał nagrodę Budowa Roku 2013, między innymi za częściowe wykorzystanie starej cegły i odtworzenie zniszczonych fragmentów dekoracji. Budynek ten jest oddany do użytku, a na przyszłych lokatorów czekają mieszkania opowierzchniachod 58 m2 do 142 m2, z pięknym widokiem na panoramę Warszawy.

SIERAKOWSKIEGO 5– termin realizacji: IV kwartał 2015 

Elewacja budynku położonego przy ulicy Sierakowskiego, róg ulicy Okrzei, będzie wizualnie podzielona na cztery odrębne kamienice, stylistycznie nawiązujące do dawnej Pragi.Apartamentowiec jest wykonywany zwielką dbałością o szczegóły, m.in. do wykończenia jednej części fasady użyto koloru cegły, której nie ma jeszcze żaden budynek w Polsce. Mieszkania dostępne są w metrażach od 30m2 do 100 m2, a niektóre z nich mają salony o wysokości dwóch kondygnacji.

PORT– termin realizacji: IV kwartał 2016 

Apartamentowiec Portpowstaje przy ulicy Okrzei – od wewnętrznej strony graniczy z placem Pomnika Kościuszkowców. Budynek zostanie wykończony materiałami wysokiej jakości, takimi jakpiaskowiec, drewno, szkło oraz stal. Z apartamentów Portu – dostępnych o powierzchniach od 37m2 do 68 m2 –od strony południowego wschodu będą rozciągały się wspaniałe widoki na Wisłę, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy, Powiśle i Śródmieście.

LATARNIA– termin realizacji: IV kwartał 2016 

Latarnia to ekskluzywna propozycja na deweloperskiej mapie Warszawy, która powstaje na rogu ulic Okrzei i Wybrzeża Szczecińskiego. Kameralny apartamentowiec –jedynie z dwudziestoma mieszkaniami – wyróżni się jakością, nowoczesną formą oraz niepowtarzalnymi widokami, m.in. na Starówkę, Wisłę, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy, Powiśle i Śródmieście. Wykonanie oraz usytuowanie tego budynkudorówna najwyższej klasy apartamentowcom, znajdującym się w europejskich stolicach.

W pierwszym kwartale 2016 roku rozpocznie się kolejny etap budowyapartamentowcóww Starej Pradze, dzielnicy Portu Praskiego.

Więcej informacji:                                                                                                      

http://www.portpraski.pl

facebook.com/PortPraskiInwestycje

 

 


Wtecz Do góry