AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Meble piękne z natury: fornir i drewno w kolekcjach Black Red White


Meble piękne z natury: fornir i drewno w kolekcjach Black Red White

Jakość, nieregularny rysunek słojów, bogata paleta odcieni i naturalne piękno – to tylko niektóre z wielu zalet drewnianych i fornirowanych mebli. Dzięki wysokiej jakości materiałów mogą towarzyszyć domownikom przez długie lata, a ich walory estetyczne są uniwersalne i niepowtarzalne. Z drewnianymi meblami łatwo jest urządzić ponadczasowe i wygodne wnętrze.

Neutralne barwy drewna – subtelne beże, delikatne szarości i brązy – dają miejsce wyobraźni i doskonale wkomponowują się w rozmaite przestrzenie. Dzięki doborowi odpowiednich dodatków, na bazie kolorów ziemi łatwiej jest urządzić wnętrze, w którym dobrze się czujemy: bardziej stonowane, o wyrazistym charakterze lub mocno kontrastowe. Niepowtarzalność usłojenia daje użytkownikom niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Naturalne sęki i faktura drewna tworzą ciekawe połączenia ze zdobnymi dekoracjami oraz z wnętrzami minimalistycznymi.

Zarówno wybarwienie drewna, jak i struktura usłojenia same w sobie mogą stanowić ozdobę mieszkania. Styl, w jakim zostały wykonane bryły, powinien podkreślać naturalne walory estetyczne drewna. Rysunek słojów doskonale eksponują nowoczesne proste fronty mebli, pozbawione frezowań i ozdobnych detali, jak np. kolekcja Iberia. Interesujący efekt wizualny, który urozmaici wnętrze domu, daje także gra różnymi wybarwieniami drewna, jak w przypadku eleganckiego kompletu Marocco. Drewno i fornir doskonale sprawdzają się również jako materiał bardziej ozdobnych brył o tłoczonych frontach, dekoracyjnych uchwytach i szybach. Niezależnie od stylu wykończenia, drewniane meble nie tracą naturalnego uroku.

Drewniane meble to dobry wybór również do wnętrz kuchennych – wprowadzają do pomieszczenia przytulną, ciepłą atmosferę i sprawiają, że kuchnia staje się tętniącym sercem domu. Black Red White oferuje drewniane zabudowy Melos, Plate oraz Marocco w naturalnych barwach brzozy orange, dębu wenge lub dębu ecru. Oprócz unikatowej kolorystyki, zaletą drewnianych mebli jest ich większa trwałość i wytrzymałość, szczególnie istotna w przypadku mebli kuchennych. Drewno i fornir to również gwarancja większej odporności na wilgoć i uszkodzenia, więc meble z tych materiałów stają się inwestycją na lata. Wśród bogatej gamy szafek z linii Family Line optymalne rozwiązania znajdą dla siebie właściciele zarówno mniejszych, jak i większych kuchni.

Więcej propozycji kolekcji w drewnie i fornirze od Black Red White można znaleźć w broszurze „Meble piękne z natury” na stronie www.brw.com.pl.


Wtecz Do góry