AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

KOMINKI NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI


Firma FHUP MARIA KNAP istnieje od 1987 roku. W ciągu swojej ponad dwudziestoletniej działalności nieustannie poszerzamy zakres produktów i świadczonych usług, dzięki czemu obecnie możemy zaoferować między innymi:

- biokominki,

- blaty kuchenne i łazienkowe,

- stopnie granitowe,

- płyty elewacyjne,

- płytki ścienne i posadzkowe,

- panele dekoracyjne 3D MDF,

- chemia budowlana ( kamieniarska),

- balustrady ze stali nierdzewnej,

- obudowy kominkowe,

- wkłady kominkowe,

- piece wolnostojące,

- kratki kominkowe,

- odkurzacze i separatory kominkowe,

 

 

 

Nasza firma jest importerem między innymi biokominków, które sprzedaje do marketów budowlanych na terenie całej Polski. Biokominki które są świetną alternatywą dla tradycyjnego kominka to nowy produkt na Polskim rynku . Zaletą tych urządzeń jest to, że są one łatwe w montażu. W przypadku modeli wolnostojących wystarczy ustawić je tylko w wybranym miejscu i można się cieszyć widokiem ognia. Występują także biokominki wiszące wśród których rozróżnia się wzory do zabudowy wnękowej oraz do powieszenia na ścianie. Poza łatwym montażem zaletą biokominków jest także szeroki wachlarz dostępnych wzorów oraz materiałów wykonania, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć model dla siebie, który doskonale wkomponuje się w dowolne wnętrze. Wśród stosowanych materiałów wyróżnić można między innymi ceramikę żaroodporną, stal nierdzewną, stal malowaną, szkło hartowane oraz płyty MDF.

Paliwem biokominka jest bioetanol, który spala się bezwonnie i bezdymnie, dzięki czemu nie musimy posiadać instalacji do odprowadzania spalin na zewnątrz pomieszczenia a jedynie odpowiednią wentylację. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to produkt dekoracyjny, dający znikome ilości ciepła do pomieszczenia w którym się znajduje, przez co nie spełnia on funkcji grzewczej.

Biokominki wyposażone są we wkładkę z waty szklanej, która znajduje się wewnątrz pojemnika na biopaliwo i wpływa na to, że spala się ono dłużej i jednocześnie zapobiega wylaniu się cieczy. Ponad to każdy biokominek zawiera w zestawie przyrząd do gaszenia, dzięki któremu bez problemu można w każdym momencie zakończyć palenie nie czekając aż biopaliwo się wypali.  Urządzenie to można wykorzystać jeszcze w zupełnie inny sposób. Stosując odpowiednie aromatyzery oraz olejki zapachowe w trakcie palenia można wypełnić wnętrze wspaniałym zapachem, który pod wpływem temperatury unosi się w powietrzu.

 


Wtecz Do góry