AKTUALNOŚCI / ARTYKUŁY

Przedszkole Prywatne Magdalena Jakubiak


Witam serdecznie

Przedszkole otwarte jest od 6.30 do 17.00 (szczegółowy plan dnia znajduje się na stronie www.jakubiakprzedszkole.pl)
Dzień jest starannie zaplanowany, a jego stały rytm daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i przewidywalności, co z pewnością łagodzi trudy rozstań z rodzicami, zwłaszcza w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu. Każdego dnia staramy się, by dzieci wychodziły na dwór (oczywiście jeśli pogoda nam na to pozwala). 
Po godzinie 14.00 rozpoczynają się zajęcia dodatkowe. 
Świetlica przedszkolna funkcjonuje w godz. od 6.30 do 8.00 oraz od 16.00 do 17.00.Nasza oferta jest bogata i urozmaicona. Oprócz zajęć dydaktycznych z podstawy programowej dzieci biorą udział w zajęciach rytmicznych, gimnastycznych, umuzykalniających, plastycznych, a także zajęciach terapeutyczno-rehabilitacyjnych oraz codziennych zajęciach z języka angielskiego. Cyklicznie odbywają się spotkania z teatrem i filharmonią oraz wycieczki tematyczne i spacery. 
Uczestniczymy w programie Czytające Przedszkola Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Wpajamy dzieciom miłość do książek poprzez codzienną lekturę od najmłodszych grup przedszkolnych, organizujemy wspólne czytanie, a starsze grupy systematycznie uczęszczają na lekcje biblioteczne. 
Matematyka także jest ważna. Wg dr Gruszczyk-Kolczyńskiej w edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka". Dlatego w naszym planie znalazło się miejsce na zabawy, których celem jest stworzenie dzieciom okazji do "doświadczania matematyki na żywo".

W naszym przedszkolu posiłki przygotowywane są na miejscu przez panie kucharki, ze świeżych produktów bez konserwantów czy ulepszaczy. Dzieci otrzymują posiłki smaczne i zbilansowane pod względem wartości odżywczych. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zapewnić jedzenie zgodne z przestrzeganą przez dziecko dietą np. bez mleczną, bezglutenową czy związaną z alergią pokarmową. 

Oprócz wymienionych wcześniej zajęć nasze dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych,częściowo płatnych. 
W naszej ofercie znajduje się balet, karate, fitness na piłkach, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, rehabilitacyjne, zajęcia z logopedą oraz piłka nożna (dla dzieci z klasy Zerowej). Dzieci w przedszkolu są pod opieką specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy.

Przedszkole Prywatne Magdalena Jakubiak to pierwsze prywatne przedszkole w Piotrkowie Trybunalskim. Założone w 2002 roku rozwija się systematycznie i z dużym powodzeniem . Zaufało nam już ponad 450 rodziców. I to jest naszym największym sukcesem. Jego podstawą jest wychowanie i edukacja oparte o nadrzędne wartości : szacunek do drugiego człowieka, uczciwość i tolerancja. Znaczący nacisk kładziemy również na wszechstronny rozwój intelektualny naszych podopiecznych. 
Każdego roku z dużym powodzeniem bierzemy udział w licznych konkursach i występach. 

Jako placówka dajemy możliwość Naszym nauczycielom aby mogli dalej kształcić się. Organizujemy dużo szkoleń dla nauczycieli, a także finansujemy im kursy i szkolenia w ramach Wewnętrznego Doskonalenia Nauczyciel. 

Przedszkole bierze udział w przeróżnych konkursach jakie są organizowane na terenie Łódzkim, ale nie tylko bo bierzemy udział także w konkursach ogólnopolskich. 

Przykładowe konkursy

- Zatrzymać Lato 2013

- Festiwal Piosenki o zwierzątkach pod hasłem "Dobro powraca na 4 łapach"

- Zima w wierszu i w piosence

- Zatrzymać Lato 2014

- " Cyrkowe wygłupy przedszkolnej trupy"

- Fantazja 2014 MOK

- Ogólnopolski konkurs plastyczny na najpiękniejsze ozdoby choinkowe 

- Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci niepełnosprawnych " Szczęśliwe drzewko"

- Konkurs plastyczny "Wszystkie dzieci lubią misie"

Nasze przedszkole co roku organizuje konkurs Festiwal Piosenki Angielskiej.

Organizowaliśmy w tym roku także ogólnopolski konkurs plastyczny " Klasyka dla smyka"

W tym roku zorganizowaliśmy także pierwszy konkurs czytelniczy dla przedszkoli z terenu piotrkowskiego dla dzieci 5, 6 letnich. 

Nasze przedszkole posiada wewnętrzną stronę InfoRodzic, na tej stronie zostają zamieszczane wszystkie ważne informacje o wszystkich grupach, informujemy rodziców o zebraniach, zamieszczamy zdjęcia z różnych przedszkolnych imprez, zamieszczamy także różne artykuły naukowe. 

Posiadamy także stronę internetową przedszkola www.jakubiakprzedszkole.pl  

Nasze przedszkole zarejestrowane jest na stronie www.ocenprzedszkole. pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej  www.jakubiakprzedszkole.pl

Pozdrawiam

Iwona Badek

Dyrektor Przedszkola

 


Wtecz Do góry